Підтвердження якості та безпечності: яку перевірку має пройти комбікорм.
Як і будь-яка інша продукція тваринного, рослинного чи біотехнологічного походження, комбікорм має відповідати ветеринарно-санітарній експертизі, нормам якості та безпеки. Про це засвідчує Експертний висновок, який можна отримати в лабораторії з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів після проведення експертизи. Для дослідження комбікорму на відповідність всім нормам зразки відбирають згідно з Постановою Кабінету Міністрів "Про порядок відбору зразків продукції тваринного, рослинного чи біотехнологічного походження для проведення досліджень" №833 від 14 червня 2002 року. Зразки продукції пакуються і пломбуються на місці відбору в присутності власника підприємства. За результатами досліджень лабораторія видає експертний висновок, в якому йдеться про те, що продукція відповідає встановленим законодавством вимогам.
Цю процедуру мають проходити всі виробники продукції тваринного, рослинного чи біотехнологічного походження, щоб отримати сертифікат якості та підтвердити безпечність і відповідність усім нормам.
Під час дослідження в лабораторії комбікорм проходить перевірку за такими показниками:
- органолептика – запах та смакові характеристики комбікорму;
- мікроскопічні гриби – наявні в комбікормі за несприятливих умов зберігання, спричиняють захворювання сільськогосподарських тварин та людей;
- волога – відповідає за належні умови зберігання комбікорму та його подальшу якість;
- токсичність;
- вміст хлористого натрію.
Якщо усі показники відповідають нормі, комбікорм отримує Експертний висновок. ТОВ "КІПЕР АГРО" також провело дослідження дев'яти видів комбікорму "КОРМУША" у Балтській міжрайонній державній лабораторії з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та отримало Експертний висновок.
Результати дослідження:
Наші сертифікати Отже, згідно з результатами дослідження Балтської міжрайонної державної лабораторії комбікорм "КОРМУША" відповідає усім визначеним законом нормам, є цілком безпечним та рекомендований для використання в сільськогосподарській діяльності.